August Teppo kodupaik
 
Võistumängimine Teppo tüüpi lõõtspillidel tuleb taas, laupäeval, 9. juulil, algusega kell 10.00 KREUTZWALDI MUUSEUMI AIAS
 
Võistlusklassid: algajad („mängijastaaž“ vaid aasta), noored (vanus kuni 18 aastat), täiskasvanud (vanust üle 19 aasta) ja ässad (täiskasvanute klassi 1.-3. koha võitnud mängijad).
Iga võistleja mängib kaks eriilmelist lugu mille juures hinnatakse meisterlikkust, väljendusrikkust ja traditsiooni tundmist.
 
Nagu ikka mängitakse ainult August Teppo või tema eeskujul valminud Teppo tüüpi lõõtspillidel.
Seni on üritusel mänginud kogu eesti lõõtspillimängijate paremik ning kroonitud on neli lõõtsakuningat ehk kolmekordset ässade klassi võitjat. Loodame rohkearvulist osavõttu ka käesoleval aastal.
 
Lisainfo ja registreerimisvormi leiab https://vorufolkloor.ee/voistumangimine/
 
Lisaks võistumängimisele toimub 9. juulil kell 14.00 VÕRU KESKVÄLJAKUL Võrumaa lõõtspillimängijate ühismängimine ja kell 14.30 kuulutame sealsamas välja võistumängimise võitjad.
Võistumängimine lõpeb kell 16.00 algava traditsioonilise lõõtsakontserdiga August Teppo mälestuskivi juures. 
logo
Teppo August oli Võrumaa kuulus lõõtsameister. Tema lapse-lapse-laps Priidu on võtnud ette asutada tema kodutalus muuseum. Just seal, kus pillid omal ajal sündisid. Tallel on tööriistad, millega vanameister töötas, samuti põllutööriistad, mis tolajal igapäevaselt kasutusel olid.