August Teppo kodupaik

 

Teist korda toimunud uute lõõtspillilugude konkursil „Ummamuudu lugu“ kuulutati parimaks uueks lõõtsalooks Toomas Ojasaare „Pruudiisa polka”. Teise koha sai Kristi Kooli lugu „Naerusuine“ ning kolmanda Ants Järve „Lõõtsajumal“. 

 

Publiku lemmiklooks, mis selgus nii internetihääletuse kui lõppkontserdi publikuhäälte kokkulugemisel sai Ants Järve „Lõõtsajumal“. Veel anti välja ka üks eripreemia, nimelt Mooste Rahvamuusikakooli tunnustuse pälvis Toomas Ojasaare lugu „Lõõdsapilli rumba“. Kokku võttis võistlusest osa 8  lugu, mis oli kirjutatud 6 erineva autori poolt.

 

Võistluslugusid hindas žürii koosseisus: Tarmo Noormaa, Krista Sildoja, Siiri Konksi ning Harri Lindmets.

 

Konkursi läbiviimisega soovisidki  korraldajad  anda võimaluse lõõtspillilugude autoritele oma loomingu tutvustamiseks,  samas sooviti tõmmata tähelepanu uuele lõõtspilli repertuaarile ning lõpptulemusena selgitada välja parimad uued lõõtspillilood.

Konkurssi korraldas MTÜ A. Teppo Lõõtsatalu. Läbiviimist  toetasid Võru vald, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp, Rahvakultuuri Keskus ning MTÜ-d SMIX ning  Võru Folkloorifestival.

 

Konkursi peakorraldaja

Priidu Teppo

info@lootsatalu.ee 

Fotod: Maidu Jaason

logo
Teppo August oli Võrumaa kuulus lõõtsameister. Tema lapse-lapse-laps Priidu on võtnud ette asutada tema kodutalus muuseum. Just seal, kus pillid omal ajal sündisid. Tallel on tööriistad, millega vanameister töötas, samuti põllutööriistad, mis tolajal igapäevaselt kasutusel olid.