August Teppo kodupaik

 

Doktorikontsert II: Juhan Uppin (pärimusmuusika)

Doktorikontsert “Allikal” käsitleb teppo-tüüpi lõõtspilli traditsioonilise mängustiili kujunemise esimest etappi Vana-Võrumaal ehk vanemat stiili. Kontsert on osa doktoriõppe loomeuurimuslikust projektist “Teppo-tüüpi lõõtspilli traditsioonilise mängustiili kujunemine 20. sajandil ja traditsiooniteadliku esituspraktika loomine”.

Juhan Uppin on mitmekülgne lõõtspillimängija, kelle muusika juured on sügaval traditsioonis ning sealt võrsuvad oksad ronivad leidlikult moodsate muusikastiilide, skandinaavia ja iiri rahvamuusika, uue loomingu ja improvisatsiooni poole.

Uppin on üks säravamaid traditsioonilise eesti mängustiili valdajaid, tema mäng on nüansirikas ja kaasahaarav. Samas on ta alati olnud teppo-tüüpi lõõtsa võimaluste, kõlapildi, mängutehnika ja repertuaari avardaja, kelle mängus avaldub sügav lugupidamine traditsiooni vastu. Ta suudab ilmekalt tõestada, et teppo-tüüpi lõõtspill pole kaugeltki vaid ühte tüüpi muusika mängimiseks mõeldud rahvapill.

Juhan Uppin mängib meisterlikult ka maailmas ainulaadset päkarauakannelt ning on ansamblite RÜÜT ja Tuulelõõtsutajad liige.

Pilet 5.- müügil kohapeal


Lisainfo priiduteppo@gmail.com

 

logo
Teppo August oli Võrumaa kuulus lõõtsameister. Tema lapse-lapse-laps Priidu on võtnud ette asutada tema kodutalus muuseum. Just seal, kus pillid omal ajal sündisid. Tallel on tööriistad, millega vanameister töötas, samuti põllutööriistad, mis tolajal igapäevaselt kasutusel olid.