August Teppo kodupaik

“Öös on aega” – aeg on asi, mida inimestel on justkui järjest vähem, aga teisest küljest on meil kõikidel justkui sama palju aega – 24 tundi ööpäevas. Mida me ajaga peale hakkame, kuidas aeg kulgeb, kuhu aeg kaob ja millises ajas me üldse elame? Kuidas aega mõõdetakse poeetiliselt, bioloogiliselt, astronoomiliselt, tehnoloogiliselt? Muinasaeg, keskaeg, nõukogude aeg, vabaduse aeg – muuseumidel on ajaga palju pistmist, sest eks tegelevad need ju suuresti ühe või teise hetke aja hoidmise, uurimise ja näitamisega. Kõigil asjadel tundub olevat oma aeg: sünniaeg ja künniaeg, prooviaeg ja kooliaeg, sõjaaeg ja rahuaeg, õitseaeg ja uneaeg. Ja on ju tore, kui keegi ütleb, et jah, päeval on kiire, aga ÖÖSEL on AEGA.

 

Lõõtsamuuseumi öös on aega järgnevale:

18.00 Muuseum avab uksed – Avatud on kodukohvik, võimalus vaadata filmi August Teppo lõõtsapärandist ning tutvuda muuseumi püsiekspositsiooniga

18.30 Etendus „Kõik ei sõltu kapsastest“ näiterupp KaNaLa, juhendaja Kadi Kronberg

19.00 Muuseumimäng/Teppo mustrite töötuba

20.00 Kontsert lõõtspillimängijad Herbert Konnula ja Oliver Leppik

 

logo
Teppo August oli Võrumaa kuulus lõõtsameister. Tema lapse-lapse-laps Priidu on võtnud ette asutada tema kodutalus muuseum. Just seal, kus pillid omal ajal sündisid. Tallel on tööriistad, millega vanameister töötas, samuti põllutööriistad, mis tolajal igapäevaselt kasutusel olid.